FANDOM


Krótki kurs edycji WielkapediiEdytuj

Na dobry początek wciśnij "edytuj" nad artykułem.

Następnie wprowadź tekst. Linki wewnętrzne tworzysz zamykając dany wyraz w nawiasy kwadratowe: [[]], np. [[hasło]] lub [[hasło|hasła]] (w tym drugim przypadku użytkownik zobaczy tylko odmienioną formę: "hasła", ale zostanie przekierowany do hasła "hasło"). Linki zewnętrzne, to natomiast [], np. [www.przykład.pl Tytuł strony]

W celu pogrubienia tekstu poprzedź go i zakończ tak:''', np. '''pogrubienie'''.

W celu zapisania tekstu kursywą poprzedź go i zakończ tak:'', np. ''kursywa''.

Informacje na temat przesyłania grafik i wiążących się z tym ograniczeń znajdziesz na specjalnej stronie.

Przed zapisaniem zmian zawsze staraj się skorzystać z podglądu.

Jak stworzyć nowe hasło?Edytuj

Wpisz tytuł nowego hasła do wyszukiwarki i kliknij w wyświetlony w oknie wyników czerwony link do niego. Stworzone hasło należy dopisać do listy haseł.

Jak pisaćEdytuj

RealiaEdytuj

Przede wszystkim, Wielkapedia ma opisywać rzeczywistość roku 2060, a nie ją tworzyć. Od jej tworzenia jest portal Wielkarzeczpospolita.net, więc jeśli masz ciekawy pomysł i chciałbyś się nim podzielić, napisz artykuł na Wielką.net, a nie hasło do Wielkapedii. 1

Koniecznym jest trzymanie się realiów Wielkiej Rzeczypospolitej. Informacje przy tworzeniu i edytowaniu haseł należy czerpać z Centralnego Archiwum Rządowego, innych elementów serwisu Wielkarzeczpospolita.net czy też stron związanych z serwisem i jego realiami. Twórczość własna jest dopuszczalna wyłącznie w ostateczności (gdy większych informacji na dany temat nie ma w w/w miejscach), w granicach realiów WRP i zdrowego rozsądku.

StylEdytuj

Jeśli chodzi o sposób i styl pisania haseł, to musi on przypominać styl Wikipedii - obiektywnie, na temat i bez zbędnych upiększeń.

Informacje dodatkowe w hasłachEdytuj

Na końcu artykułu warto dodać spis pokrewnych haseł w Wielkapedii (zobacz też), zasobów CAR (artykuły w serwisie Wielka.net) oraz linków zewnętrznych (inne strony internetowe dotyczące tematu).

PrzekierowaniaEdytuj

Jeżeli nazwę danego pojęcia można przedstawić w różny sposób lub istnieje skrót do niej, można stworzyć przekierowanie do hasła (np. WRP automatycznie przekierowuje do hasła Wielka Rzeczpospolita). Aby stworzyć przekierowanie, należy utworzyć nowe hasło, a w nim napisać wyłącznie #REDIRECT [[Nazwa hasła do którego ma być przekierowanie]].

KategorieEdytuj

Każde hasło powinno być skategoryzowane. Kategorie wstawiamy na samym dole hasła, pisząc [[Kategoria:Nazwa kategorii]]. Przedtem jednak należy zapoznać się z drzewem kategorii istniejących na Wielkapedii. Jeżeli nie wiemy, do jakiej kategorii pasuje hasło, wstawiamy [[Kategoria:???]].

Lista hasełEdytuj

Każde nowe hasło musi zostać dopisane do listy haseł. Dopisujemy w kolejności alfabetycznej, tylko właściwe nazwy haseł (nie przekierowania).

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.